Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Cinsel eğitim konulu çalışma

Tepki Skoru
0
ÇOCUKLARI KAVRAYAMAYACAKLARI BİR ÇALIŞMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Tepki Skoru
0
evet henüz çok küçükler.cinsel kimlik anlatmamız yeterli oldugunu düşünüyorum.bana katılan varsa yazsın arkadaşlar

Tepki Skoru
0
anlatıldığında herşeyi kavrayacak kadar zekiler bence anlatım çok ince detaya tabi ki inmez bi de anlatım çok önemli anlatıma bağlı.6 yaş için yapılmış bi çalışma. herkesin seçimleri farklıdır etkinliklerde isteyen istediği etkinliği seçer arkadaşlar öyle değil mi herkesin düşüncesi de farklıdır.saygı duyalım ben sadece paylaştım.

Tepki Skoru
0
Emeloji' Alıntı:
evet henüz çok küçükler.cinsel kimlik anlatmamız yeterli oldugunu düşünüyorum.bana katılan varsa yazsın arkadaşlar
BENCE DE ERKEN. ÜSTELİK GEREKSİZ DE..ÖNEMLİ OLAN KİMLİK KAZANMALARI VE KENDİ CİNSEL KİMLİKLERİNİ BENİMSEMELERİ

Tepki Skoru
0
onlar anlayamaz öncedendi artık çocuklar herşeyi öğrenmek istiyor acaba anlayamaz diyen arkadaşlara soruyorum öğrencilerinizin nasıl dünyaya geldik sorusuna ne cevap veriyorsunuz?????? cevap LEYLEK OLMAYACAĞINA göre görsel yolla anlatım bence güzel Başarılar arkadaşlar

Tepki Skoru
0
Cinselliği detaylı olarak vermek isteyen bir öğretmen için güzel bir çalışma. Ama bence çocukların kafasını çok fazla kurcalayabilir, yanlış anlamalar yaşayabilirler. Onlar zaten bu kadar derine inemeyecek kadar küçük. Sadece sorduklarını cevaplamak yeterli diye düşünüyorum. Sınıf, bu konu hakkında yeterli ve tam bilgiyi her çocuğa ulaştıracak ortam değil fikrimce..

Tepki Skoru
0
enteresan.hiç böyle bişeyi düşünmedim.doğru mu yalnış mı onu da bilmiyorum.
etkinlik için teşekkürler ama şimdiden gerekli bi konu mu acaba??
şaşırdım valla:)çok ince ayrıntı gibi...

Tepki Skoru
0
LEYLEKLER GETİRDİ DEMİYECEĞİZ ANNE KARNINDA DÜNYAYA GELDİNİZ DEMEK DOĞRU BEN YALNIZCA DETAYA İNMEK DOĞRU OLMADIĞI DÜŞÜNCESİNDEYİM NEDERSİNİZ?

Tepki Skoru
0
haklısın aslında gönülcüm.zaten onlar artık kendilerini leylekler getirmediğini biliyolar ama bu çok ince bi detay.gerek yok diye düşünüyom:)bu benim fikrim sadece.kabaca anlatabiliriz ama bu nasıl anlatılır ki??
:)

Tepki Skoru
0
sizce cinselliği bizim anlatmamız doğru mu ki??????? anne ve baba dururken yada rehber öğretmen ?????

Tepki Skoru
0
Emelojiye Katiliyorum Ve Gereksiz Olduğunu Düşünüyorum

Tepki Skoru
0
bence anlatmalıyız tabi ki çocuğa cinsel kimliğini.. sadece anne babaya bırakmak doğru değil diye düşünüyorum.. belki verilen etkinlik çok ayrıntılı..bunu belki çok rahat kavrayamazlar ama cinsel kimliği anlamalarında belki de anne babadan daha çok görev düşünyor bizlere... paylaşım için teşkkürler..

Tepki Skoru
0
valla çok ince bi ayrıntı aslında.
ama bence hoş bi çalışma olmuş.
bu konuyla ilgili cd ve kitaplar bulunuyor.
çocuklara böyle bi etkinlik öncesinde
bu cd lerden izletme imkanı varsa
kavramaları daha kolay olur diye
düşünüyorum.tabi bu ne derecede doğru
olur bi uzmanla konuşmak gerek.
paylaşım için teşekkürler...

Tepki Skoru
0
bende bu konunun aile tarafından açıklanmasından yanayım..

paylaşım için tşkler..

Tepki Skoru
0
aslında ilk bakışta güzel bir etkinlik olduğunu düşündüm ama sonra çocukların bununla yetinmeyeceğini ve sorular soracağını düşündüm biliyoruz ki çoğumuz çocukların bazı soruları karşısında apışık kalıyoruz bu neyle ilgili olursa olsun konu ne olursa olsun..bu etkiliğide yaptırırsak ne yaptıklarını ve ne olduklarını mutlaka sorcaaklrdır anlatmak güç olcakatır
bunun yerine hamile bir kadın ve karnında bebek resmi gibi daha yüzeysel etkilikler yapılabilir bu biraz detay kaldı sanırım...yindede teşekkürler tabi bu gibi fikirlerede açık olmalıyız her zaman çünkü biz eğitimciyiz

Tepki Skoru
0
hocam paylaşım için teşekkür ederim ancak bende arkadaşlara katılıyorum.
gerçekten çocuklar anlayabilir fakat bana görede verilmesi çok erken.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle