Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

BÜTÜN FAALİYETLERİ BİR BAŞLIK ALTINDA TOPLASAK NASIL OLUR?

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar forumumuz faaliyet açısından çok zengin olmasına rağmen, eklenen faaliyetlerin bir başlık altında olmadığı ve konulara göre kategorize edilmediği için faaliyete ihtiyacı olan arkadaşların tam anlamıyla işine yaramamktadır.
Eklenen bütün faaliyetlerin bir başlık altında konulara göre dağıtılıp yeni bir dizayn ile yayınlanması hem forum, hem faaliyetleri eklemek isteyen yeni arkadaşlar hem de herhangi bir konuda faaliyet arayan arkadaşlar açısından büyük kolaylık sağlayacağı kanısındayım.
Ne dersiniz?
Hoş olmaz mı:)

Tepki Skoru
0
empatik in fikrine katılıyorum. Aynı durumdan dolayı faaliyet eklemekte ve bulmakta zorlanıyorum.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Haklısın Empatik . Bulmak açısından da iyi olur .Güzel olur nasıl yapacaz ?

"Ayrıca morrigan bulamamanızın sebebi etkinlik ekleyenin konu başlıgına sadece etkinlik filan yazmasıdır.Oysaki Sanat etkinlikleri gibi konu içeriğini anımsatacak şeyler yazsalar daha çabuk bulurdunuz.Bu bizimle ilgili değil konu ekleyen ile ilgilidir."

Tepki Skoru
0
Faaliyetler ile ilgili yazılmayan başlık yoktur sanırım. "bunlar da benden":) "taze geldi" :) gibi başlıkların altında verileceğine daha derli toplu bir konu olsun istedim.
Nasıl yapabiliriz? Eğer yönetici arkadaşlar daha önce eklenen faaliyetleri "Sanat Etkinlikleri" adıyla açılacak olan yere taşıyabilseler bundan sonrası artık kolay olur. yalnız o başlığın altında da faaliyetler konulara göre dağıtılırsa çok güzel olur. bu konuda yapmam gereken bir şey varsa yapmaya hazırım.

Tepki Skoru
0
Ve de forumlarda teşekkür mesajları yerine arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sadece puan olarak iletsek,forumlar da arananları bulmak daha kolay olacaktır.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Haklısınız arkadaşlar.Yalnız şunu da unutmamak gerekir.Sanat etkinlikleri başlığını açtım diyelim.Binlerce mesaja "acaba hangisi sanat etkinliği ile ilgili mesaj" diye tek tek bakmamız gerekecek.İşte bazan kızıyorum uyelerimize ve neden kızdıgımı anlamadan bana küsüyorlar.Konu başlıkları içerikle bağlantılı olsa hem arama tusunda istediginizi bulabilirdiniz hemde Empatik arkadaşımızın dediği kolayca olurdu.Ama bi çeki düzen verilmeli gerçekten.

Tepki Skoru
0
Şöyle birşey yapılabilir mi acaba :

"Etkinlikleri Burda Paylaşıyoruz" ana forum konusu altına,

Türkçe Etkinlikleri
Oyun ve Hareket Etkinlikleri
Sanat Etkinlikleri
Fen Etkinlikleri
Matematik Etkinlikleri
Okuma Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri adı altında alt konular açılması uygun olabilir mi?

Hatta bu alt konular yine kendi içinde daha düzenli olması için konulara ayrılabilir;

Türkçe Etkinlikleri
---Şiirler
---Tekerlemeler
---Parmak Oyunları
---Bilmeceler
---Sınıf içi Oyunlar
---Bahçe Oyunları
---Şarkılı Oyunlar (Rondlar)
Sanat Etkinlikleri
---Kesme-Yapıştırma Çalışmaları
---Grup Çalışmaları
---Boyama Çalışmaları
---Artık Malzeme Çalışmaları
Fen Etkinlikleri
Matematik Etkinlikleri
Okuma Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri
---Çizgi Çalışmaları
---Kavram Çalışmaları

Sadece bir fikir...Geliştirilebilir ya da daraltılabilir.

Tepki Skoru
0
Bence öyle çok karışır..bundan sonra Selçuk Bey'in dediği gibi konuyu açan arkadaşımız ne ekliyorsa başlığa onu yazsın...Mesela diyelim ki birisi sulu boya çalışmaları arıyor arama yaptığında başlık(SULU BOYA ÇALIŞMALARI şeklinde olursa) daha kolay bulunur...

Tepki Skoru
0
ben buna çokta gerek yok.niye derseniz etkinlikleri burda paylaşıyoruz bölümü var.bende bu bölümden oğlumdan dolayı çok faydalanıyorum.istediğim bir etkinliği arama bölümüne yazarak buluyorum.eğer çok hoşuma gitmişse o başlığı bir yere yazıyorum ve aradığım zaman çabucak buluyorum.deryanında yazdığı gibi etkinliklerin adı yazılırsa problem olmaz.elişi örneği yapanlar elişi örnekleri yazsın.

Tepki Skoru
0
dramaqueen' Alıntı:
Ve de forumlarda teşekkür mesajları yerine arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sadece puan olarak iletsek,forumlar da arananları bulmak daha kolay olacaktır.
böyle olursa paylaşımların bir anlamı kalcağını zannetmiyorum...teşekkür mesajları, emeğe saygı anlamında verilmektedir..puanlama işi de kişinin insiyatifine kalmış bir şey...
diğer konuda da başlık açarken daha dikkatli olursak bu sorunlarda ortadan kalkacaktır..görüş ve fikirleriniz için teşekkürler

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşlar yapmaya çalışalım ama bu konuları açınca önceki mesajları bunların içine taşımak çok zor olacak :(

Tepki Skoru
0
ama en azından bundan sonra böyle yapılırsa çok daha büyük kolaylık olucak bencede

Tepki Skoru
0
:36_13_3:arkadaşların fikirlerimi paylaşıyorumbir başlık halinde bölümlere ayrılabilir

Tepki Skoru
0
hussel' Alıntı:
Morrigan' Alıntı:
Şöyle birşey yapılabilir mi acaba :

"Etkinlikleri Burda Paylaşıyoruz" ana forum konusu altına,

Türkçe Etkinlikleri
Sanat Etkinlikleri
Fen Etkinlikleri
Matematik Etkinlikleri
Okuma Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri adı altında alt konular açılması uygun olabilir mi?

Hatta bu alt konular yine kendi içinde daha düzenli olması için konulara ayrılabilir;

Türkçe Etkinlikleri
---Şiirler
---Tekerlemeler
---Parmak Oyunları
---Bilmeceler
---Sınıf içi Oyunlar
---Bahçe Oyunları
---Şarkılı Oyunlar (Rondlar)
Sanat Etkinlikleri
---Kesme-Yapıştırma Çalışmaları
---Grup Çalışmaları
---Boyama Çalışmaları
---Artık Malzeme Çalışmaları
Fen Etkinlikleri
Matematik Etkinlikleri
Okuma Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri
---Çizgi Çalışmaları
---Kavram Çalışmaları

Sadece bir fikir...Geliştirilebilir ya da daraltılabilir.

bence bu güzel bir fikir hem zaten bu başlıklara ekleyen arkadaşlarımız adını da yazarak kimin eklediğide belli olur ve daha kolay ulaşılabilir gibime geliyor. gerçi bu sizler için gerçekten taşıması zahmetli ve zaman alıcı bir uygulama olcaktır eminim.ama kolay bir yolu varsa böylesi çok güzel olacaktır.teşekkürler

gerçekten böylesi daha güzel olacaktır daha yerli yerinde olur admin kardeşim selçuk bey size biraz zor olacak ama yapılabilirse böylesi daha güzel ve bulması kolay olur
selametle

Tepki Skoru
0
merhaba arkadaşlar bende aynı konudan dert yananlardanım..
az önce yaptığım ve arkadaşlarımın yaptığı faaliyetleri sizinle paylaşmak için pc ye indirdim..
tekrar bir başlık açmak istedim ne varsa arama yapayım daha önce açılan başlığın altına ekleyim dedim..
kelebek diye bir arama yaptım bir sürü konu çıktı başlık aynı bunlar birleşşe çok güzel olacak bencede.. bu konuda Lütfen gereken yapılsın yoksa gerçekten sitedeki faaliyetler çok karışık durumda..
en azından gruplansın lütfen bu konuda bize elimizden geleni yapalım ..
yeni başlık açmak yerine daha önce açılan uygun başlığa faaliyetimi ekliyorum..
herkes böyle yaparsa belki karışıklık düzelir..

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Karkelebegi yukarıda bahsi geçen ayarlama yapıldı sizin kasdetiginiz farklı bir konu.
Siz aynı konuya açarsanız örnegin 1. mesajda resimler var artından bu konu 30 tane mesaj yazılmıs ve siz 31. kişi olarak eklediniz bu sefer sizinkine kimse bakmayacaktır.Çünkü hemen hemen herkes ilk mesaj ile son mesaja bakıyor.Dediğiniz gibi yapsak bir türlü yapmasak bir türlü gibi bir durum var ortada.

Tepki Skoru
0
BENDE ARKADAŞLARA KATILIYORUM TEBRİK MESAJLARI GÖNDERMEYİP ÖRNEĞİN ATATÜRK KÖŞESİ ADI ALTINDA BAŞLIK AÇILSA VE HERKES ATATÜRK KÖŞESİ İLE İLĞİLİ YAPTIKLARINI GÖNDEREBİLİNİR VE SAYFALAR BOŞA HARÇANMAZ

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle