Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

BİR İNSANIN HAYATINI DEĞİŞTİREN AN

Katılım
3 May 2006
Mesajlar
460
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Lisede birinci sınıf öğrencisiydim... Sınıf arkadaşlarımdan birini, okuldan eve dönerken, yolda gördüm. Adı Robert'ti. Bütün kitaplarını, eşofmanları, ayakkabılarını kucaklamış, evinin Yolunu tutmuştu. Kendi kendime, kitapları okuldaki dolapta bırakmayıp da Hepsinibirden evine götürdüğüne göre "Bu arkadaş herhalde 'inek' kelimesinin tanımı olsa gerek" diye dütündüm. Kendi hesabıma, hafta sonu mahalle arası yapacağımız futbol maçından Başka bir şey düşünmüyordum. Bu düşüncelerle yürürken bir baktım ki, karşıdan bir grup çocuk koşarak geliyor. Robert'e çarptılar, kucağındaki bütün kitapları düşürdüler, ardından Robert de tökezlenip sokağın çamurlu bir köşesine yığıldı. Gözlükleri gözünden fırlamış, biraz öteye düşmüştü. Kafasını kaldırdığında, gözlerindeki büyük üzüntü ifadesini fark ettim. İçim sızladı, koşup yardımına gittim. Gözlüklerini ararken Robert'in gözlerinin yaşarmış olduğunu gördüm. Gözlüklerini yerden alıp kendisine uzattım ve "Serseri bunlar, boşver" dedim. "Sağol" dedi ve yüzünde teşekkür dolu çok güzel bir gülümseme belirdi. Yerden kitaplarını topladık, ben nerede oturduğunu sordum. Bir de baktım ki komşuyuz...
"Nasıl olur da seni daha evvel görmedim" diye sorduğumda, özel koleje gittiğini sonradan bizim okula transfer olduğunu anlattı. Böylece Hayatımda ilk kez bir "Kolej çocuğu" ile tanışmış oldum.

Aslına bakacak olursanız eğlenceli biriydi, "Bizimle maç yapmaya gelir misin" teklifimi kabul etti. Hafta sonu beraber takıldık, sadece ben değil arkadaşlarım da onu Sevmeye başlamıştı. Pazartesi sabahı okula giderken onu yine kucağında dev bir kitap Yığınıyla gördüm. "Oğlum bunları taşıya taşıya kol adalesi yapacaksın" dediğimde güldü, bir kısmını bana verdi. Sonraki dört yıl içinde birbirimizin en iyi arkadaşı olduk.

Lise son sınıfta ise, üniversite düşünmeye başladık. Robert New York'a, ben Teksas'a gidecektim. Kilometreler bizi ayırsa da arkadaş kalacağımızı ikimiz de biliyorduk. O doktor olacaktı, ben de futbol bursuyla işletme okuyacaktım. Robert okul birincisiydi, kendisiyle her zaman "Sen de aslında az inek değilsin ha" diye dalgamı geçtim.

Mezuniyet gelip çattığında, okul yönetimi Robert'ten törende bir konuşma yapmasını istedi. Mezuniyet günü bizimki iki dirhem bir çekirdek salona geldi, Gözlükleriyle bile yakışıklı bir hali vardı. Kızlar bakıp duruyordu, için için Hafiften kıskanmadım desem yalan olur. Yanına gittim, az biraz heyecanlıydı, sırtına vurup "Sen bu işin de Hakkını en iyisinden verirsin, merak etme" dedim. "Sağol" dedi, gülümsedi.Kürsüye çıktı, kısa kesik küçük bir öksürük sonrası, konuşmaya başladı:

"Bu mezuniyet günü, bizler için, şu ana gelinceye kadar karşımıza Çıkan güçlükleri yenmemizde bize yardım eden insanlara teşekkür etme zamanıdır. Anne babalarımız, öğretmenlerimiz, takım koçları... Ama en çok arkadaşlarımız! Size burada, arkadaşlığın verebileceğiniz en önemli hediye olduğunu anlatmaya çalışacağım. Size bir hikaye anlatacağım... "

Tanıştığımız ilk günü anlatmaya başladığında hayretle yanımdakilerin Yüzüne baktım. Meğer o hafta sonu kendini öldürmeyi planlamış. Dolaplarını da sonradan annesi okula gidip kalan eşyaları almak zorunda kalmasın diye boşaltmış. Konuşurken bana bakti ve "Sagol, beni kurtardin. Arkadaşim, "beni şimdi telaffuz bile etmek istemedigim şeyi yapmaktan kurtardin" dedi. Okulun en çalışkan en beğenilen insanı, hayatının en zayıf anını anlatırken herkes soluğunu tutmuştu. Annesi ve babası bana bakıp şükranla gülümsediler. İşin bu kadar derin olduğunu asla bilmiyordum. Anlık olayların gücünü hiçbir zaman azımsamayın. Küçücük bir hareketle Bir insanın hayatını değiştirebiliyorsunuz... Daha iyiye veya daha kötüye doğru! Allah hepimize birbirimizin hayatını bir şekilde etkileyebilme gücü vermiş. Bu gücü iyilik için insanlara yönlendirin ve bu his kalbinizde hep taze Hep sıcak kalsın!
 
Katılım
22 May 2006
Mesajlar
108
Tepki Skoru
0
Puanları
0
çok güzel bir hikaye ve çok etkilendim. eline ve yüreğine sağlık arkadaşım
 
Katılım
29 Nis 2006
Mesajlar
604
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
fevkalade güzel bir hikaye.paylaşımın ve ayırdığın vakit için teşekkür ederiz...
 
Katılım
20 May 2006
Mesajlar
2,193
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
çok etkileyici bir hikaye...teşekkürler
 
Katılım
30 Nis 2006
Mesajlar
1,073
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
41
bu güzel hikayeyi paylaştığın için teşekkürler..
 
Katılım
3 May 2006
Mesajlar
325
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
Belki de o kadar büyük bağları olmasının sırrı budur.Ama size birşey söyleyeyim mi insanın dostu olması çok güzel birşey doğrusu..
 
Katılım
13 Ocak 2007
Mesajlar
327
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
33
okurken ağladımya kaybettigim bi arkadaşım geldi aklıma yüregine saglık
 
Katılım
2 Ocak 2007
Mesajlar
438
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
33
HİKAYE ÇOK GÜZEL VE ETKİLEYİCİ... BİZLERLE PAYLAŞTIĞIN İÇİN SANA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...:)
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst