Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Bir bilgisi olan var mııı????

Tepki Skoru
0
Ben bu yıl hemşirelikten okul öncesi bölümüne geçmeyi düsünüyorum ve öğrenim kredisi alıyorum. Bölüm değiştirince kredi durumum ne olur bilen varsa açıklayabilir mi acaba? devam edip 2 yıl sonra biter mi yoksa iptal mi olurr?? Bide meb bursu alabilirmiyim öğrenim alıyor olmam buna engel olur mu??

Tepki Skoru
1
Ben bu yıl hemşirelikten okul öncesi bölümüne geçmeyi düsünüyorum ve öğrenim kredisi alıyorum. Bölüm değiştirince kredi durumum ne olur bilen varsa açıklayabilir mi acaba? devam edip 2 yıl sonra biter mi yoksa iptal mi olurr?? Bide meb bursu alabilirmiyim öğrenim alıyor olmam buna engel olur mu??
Hocam ,bu soruların bir kısmı Kredi Yurtlar Kurumu'nun sitesinde mevcuttur.

Tepki Skoru
0
Evet yurkur a mail atmıştım cevap gelmiş benim durumumda olanlar için cevabı aynen yazıyorum ''öncelikle naklinizin yapılması gerekir bu yüzden eski öğretim kurumunuzdan ayrıldığınız tarih ve sınıfı gösterir belge ile yeni öğretim kurumunuzdan alacağınız öğrenci belgesini bir dilekçe ile kurumumuza göndermeniz gerekmektedir.Geri ödemeniz okul bittikten iki sene sonra başlayacaktır'' yani okurken ödeme yapma durumunda kalmayacağım..

Tepki Skoru
0
selam..ben bu sene sınava girdim..okul öncesi öğretmenlik gelioyrr banaa.boşta kalma şansı fazla mı avantajları nee lütfen yardımcı olun

Tepki Skoru
0
Ben hemşireliği bırakıp okul öncesine geçmeyi düsünüyorum.. Bunun sebebi hem bu mesleği yapabileceğime inanmam hemde atamasının, iş imkanın fazla olması. Gördüğüm kadarıyla diğer tüm öğretmen branşlarına göre okul öncesinin atanması daha fazla. 4 yıl sonra ne olur bilmem ama okul öncesi eğitimin zorunlu olması atamaların artacağını açıkça gösteriyor. Atama olmassa bile özel merkezlerde de çalısılabiliniyor. İş imkanı önemli ama esas önemli olan yapacağın mesleği sevip sevmemendir. Bir bölümü tercih etmeden önce yapabilirmiyim ve yaparken mutlu olabilirmiyim sorularına olumlu cevap vermek gerktiğini düsünüyorum.. Benim düsünmemenin sonucu malesef 2 yılıma sebep oldu.. Bu yüzden bence iyi düsün sonra keşke demek zorunda kalma...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle