Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Bir annenin mektubu

Tepki Skoru
0
[size=medium]BİR ANNENİN MEKTUBU

Çocuk, babasından aldığı harçlığı vaktinden önce bitirmiş ve günlerdir istediği top için yeterli parayı biriktirememişti. Bir kaç hafta sonra yaz tatiline girecek olması, onu bu konuda endişelendirip yeni kaynaklar aramaya sevk ediyordu.

Evlerine gelen son aylık dergide her hizmetin bir ücret karşılığında olduğunu okuyunca, sevinçle havaya sıçradı. Buna göre, ailesine yaptığı yardımlarında elbette bir karşılığı olmalıydı. Çocuk bu fikirle harekete geçip gördüğü işlerin listesini çıkardı ve bunların yanınada ücretlerini yazdı. Fırından ekmek almak için 200, çöp dökmek için 100, annesi ile pazara gitmek için 500 lira hiç de fazla sayılmazdı.

Aylık toplamı 25 bin lira tutan listeyi imzalayıp annesinin çantasına koyduğunda, bu akıllıca keşfinden dolayı gözleri parlıyordu. Çocuk, ertesi gün yatağının baş ucunda 25 bin lira ile birlikte küçük bir kağıt parçası buldu. Kendi hazırladığı listeye benzeyen ve annesinin imzasını taşıyan kağıtta: Seni hayatım pahasına dünyaya getirmemin, yıllarca bezlerini yıkamamın, bin bir güçlükle besleyip büyütmemin karşılığı, sadece sevgindir ve yanağından aldığım öpücüktür yazıyordu."Kazandığın parayı, güle güle harca yavrum"
[/size]

Tepki Skoru
0
anneler günüü arefesindee çokk güzell bir yazıydıı...anne olmakk çokk güzell bişii sanırımm....rabbimm yanaklarındann öpücükk alabileceğimizz evletlerr nasipp edecek miii bizleree acabaa:)

paylaşımınn içinn çokk teşekkürr ederimm nuray öğretmenimm..

Tepki Skoru
0
canım sağol! aynı güzel dileklerini canı gönülden paylaşıyorum.şu dönemlerde çocuk isteyen bir kadın olarak :D :D :D

Tepki Skoru
0
Teşekkürler :)
Anne olmak nasıl bir şeydir bilmiyorum ama bir anneye sahip olabilmek dünyanın en güzel şeyi. Ve bir anne için o öpücükten de çocuğunun gülen yüzünden de daha değerli bir şey yok. Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun ve gönüllerinin en güzel hediyesine bir gün değil her gün sahip olsunlar.

Tepki Skoru
0
ooo süpermiş. paylaşım için teşekkürler

Tepki Skoru
0
paylaşım için teşekkür ederim aanelerimizin değerini çok iyi bilelim onları kırmayalımm!!

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle