Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Bengül DEDEOĞLU kimdir?

Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
54
Tepki Skoru
2
Puanları
0
KİTABININ ADI:KADININ ADI VAR
İslam ülkelerinde kadın olmak zordur. Kendini din âlimi gibi gören öyle softalar var ki, kadını horlar, kadını aşağılayan kocalar, kayınvalideler, maçolar, insan kılığına bürünmüş erkekler kadını yalnızca "dişi" olarak görür, onlara mal, bir köle muamelesi yapar. Tarlada, bağda, bahçede çalışan, evde anne eş olarak hizmet eden kadının çalışan insanlar gibi 08:00' de başlayıp akşam 17:00' de biten sekiz saatlik bir mesaisi yoktur. Kadın resmen köle gibi kullanılır. İnsan olduğu unutulur. Kadınların Allah katında ne kadar kutsal birer varlık oldukları hatırlanmaz. Bu yüzdendir ki kadın cinayetleri, kadına şiddet engellenemiyor. Devlet, kadın haklarını koruyacak yasalar çıkarmış olsa da hâlâ yetersiz. Kadını eşya gibi gören bir toplumda tasalar işe yaramaz. Kadın, hâlâ "gülmenin günah" olduğunu düşünen bir toplumda yaşama mücadelesi veriyor. Böyle düşünen insanlara göre kadına gülmek yasak! Kadın ağlamak, itilmek ve kakılmak için yaratılmış! "Elinizde tuttuğunuz bu kitap Bengül Dedeoğlu' nun ilk öykü kitabıdır. Bir kadın olarak, kadın sorunlarını güzel bir anlatım ile okuyucuya aktaran yazar, Türk toplumunda kadın olmanın zorluklarını gözler önüne sermektedir. Kendinizden bir şeyleri bulacağınız bu kitabı zevkle okuyacaksınız."

AYRICA;
El Becerileri ve Zeka Geliştirme Faaliyet-4-5
Bengül Dedeoğlu
Uysal Yayınevi
Boyama Kitapları
Eğitici Boyama Ve Faaliyetler


Oyunla Matematik Öğrenelim
3 - 4 Yaş

Bengül Dedeoğlu
Uysal Yayınevi2008
Çocuk Kitapları - Genel
Zeka Oyunları. Bilmeceler

Oyunla Matematik Öğrenelim
5 - 6 Yaş

Bengül Dedeoğlu
Uysal Yayınevi2008
Çocuk Kitapları - Genel
Zeka Oyunları. Bilmeceler KİTAPLARINI YAZMIŞTIR.
 
Katılım
4 Nis 2014
Mesajlar
1
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Sizden ricam var ben Bengül Dedeoğlu "nun asistanıyım hocamızın google sayfasında sizin resminiz çıkıyor bu sayfaya hocamızın resmini mi yerleştirsek sizcede uygunsa .anlayışınıza teşekkür ederim
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst