Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Ben mi haklıyım onlarmı?

Tepki Skoru
0
merhaba arkadaşlar ve selçuk:)kısacık bi hikaye anlatıcağım şimdi başımdan geçen ve geçmeye devam eden...bundan yaklaşık bir ay önce kadar yıl sonu gösterisi yapmaya karar verdim çocuklarımında istekleri doğrultusunda...kendi çapımda bir program hazırladım ve ilk olarak yan sınıfımda çalışan kadrolu öğretmene gösterdim...eğer isterseniz herşey hazır beraber yapalım dedim..oda ben böyle şeylerle uğraşamam dedi...peki dedim benim yapmamda bir sakınca varmı diye sordum oda olmadığını söyledi...velilerimle bi toplantı yaptım ve onlarda en az bizim kadar istediler...bikaç sorumlu veli seçtik..kıyafetlerimizi en uygun maliyete getirdik...daha sonra ben bunları yaparken bi yandanda gösterideki hazırlıkları sürdürdüm...birgün küçük çaplı bi halk oyunu gösterisi için halk oyunları antrenörüyle görüşüyodum ve diğer sınıftaki öğretmen yanımıza geldi bikaç ilginç sorudan sonra bikaç tanede laf soktu...bunlar yasak biliyosun demi??ben çocuklarımı böyle saçma sapan şeylerle sıkamam...bi şiiri bi ayda zor ezberliyolar bunlarla nasıl uğraşacaklar falan gibisinden olaylarla pek alakası olmayan laflar söyledi..ben tepki vermedim güldüm geçtim...daha sonra okul müdürü beni yanına çağırdı ve elinde bir yönetmelikle bunun yasak olduğunu yapamayacağımı söyledi...bende elindeki yönetmeliğin tarihini sordum ve aldığım cevap tabiikide 2002 oldu...daha sonra ağzından hiçte hoş olmayan bişey kaçırdı...yan sınıfın öğretmeninin getirdiğini söyledi...bende 2004 yönetmeliğini incelemesini rica ettim ve internetten baktı daha sonrada ben götürdüm ve mümkün olduğunca anlaşılır bi dille açıklamaya çalıştım ve sevgili müdürüm bunu mümkün olduğunca anlamamaya çalıştı...daha sonra bende il milli eğitime gideceğimi söyledim ve bundan sonra müdür halledebileceğini gitmeme gerek kalmadığını söyledi...bi süre geçti sesleri pek çıkmadı daha sonra bulunduğum ilçedeki başka bi okuldan tanıdığım biri geldi ve programda neler olduğunu ısrarla sordu bende şüphelendim ve açıklama yapmadım daha sonra kendisi itiraf etti onu o okulun anasınıfı öğretmeni yollamış benim programımı istemiş...bunu benim duyduğumu öğrendikten sonra ellerini çektiler...bi süre geçti ve 40 dakika süren bi yolculuk yaptığımdan hergün gidiş dönüş uyumuşum kulağımda kulaklıkla yanımda bulunan evrak çantamın uyandığımda açık olduğunu gördüm ve ben yine ses çıkartmadım...aradan geçen sürelerde ben çalışmalarıma devam ettim ve kimsenin yaptığına karşılık bi tepkide bulunmadım...bir süre geçti ve ben okulda uygun bir yer bulunmadığı için belediyeye ait salonda gösteri yapmak istediğimi söyledim...gittik konuştuk ve bir günlük olarak sözleşme imzaladık...bütün gün bana ait olması gerektiğini ortamın çok pis olduğunu ve mutlaka temizlenmesi gerektiğini ve süsleme yapacağımı üzerine basa basa söyledim onlarda tabiiki dediler...aradan iki hafta geçti ve okuluma telefon geldi o günün gündüzünün başka bi okula verildiğini söylediler neden diye sorduğumda hatrını kıramayacakları kişilerin araya girdiğini dile getirdiler...o okulunda müdürü en son yer değiştirmelerde bizim okuldan gitmişti ve benim eski müdürümdü onu aradık neden böyle bi durum olduğunu sorduk sorumlu kişilerle görüşüp bana döneceklerini söylediler ama dönmediler ben aradığımda ise değiştirmeyeceklerini söylediler..peki dedim ve ben başka bi yerle gittim konuştum okulun tam karşısında yeni yapılmış bi düğün salonu...çok cüzi bi rakama anlaştık...bu esnadada milli eğitim müdürünü arayıp bi sakıncası olup olmadığını sorduk...hiç bi sakıncasının olmadığını söyledi..yazıyı göndermemizi istedi ve biz okul öncesi şenlikleri olarak yazıyı ve programı gönderdik...aradan uzun bi süre geçti ve bize yönetmeliğin 50 maddesinde belirtilen okul merkezli olmasından dolayı yapılamayacağına dair yazı geldi...tekrar milli eğitim müdürüyle görüştük okul öncesi şenlikleri olarak dedik ama nuh dedi peygamber demedi...daha sonra velilerimden biri milli eğitim müdüryle görüşmek istediğini söyledi ve ilçedeki hatrı sayılır birisiyle aracılığıyla gösteriyi yapabileceğimize dair izni aldı yalnız benim adımın geçmemesi ve veliler düzenliyor olarak gösterilmesi kaidesiyle...peki dedim bu saatten sonra çocuklarıma yapmıyorum diyemem ama adımı silerim önemli değil...o günlerde sevgili okul aile birliği başkanı velilerimden iki tanesini arayıp çocuklarını seneye okula yazdıramayacaklarını ve benim öğretmenlik hayatımın son olacağını söylemiş bu gösteri yapılırsa...banada bir ricada bulunulmuş başka biri tarafından yalnız gezmemem söylenmiş...neyse dedim...sustum hiç bişey söylemedim...geçenlerde okul aile birliği başkanı okula gelmiş...ben sınıftan beslenme saati olduğu için çıktım...sınıfta stajer öğrencim ve bir tane velim vardı...okul aile birliği başkanını gördüm...hiç bişey olmamış gibi selam verdim...konuştuk falan...ve benim arkamdan sınıfa gitmiş...sınıfta çocukları kamera kaydına almış...öğretmeniniz nerde demiş çocuklar kantinde demiş...napıyo kantinde demiş..coçuklarda beslenme yapıyo demişler...bunlar olurken stajerim beni aradı sınıfa gelmemi söyledi...hemen sınıfa gittim ve beni görünce sınıftan çıkmaya kalktı...bende kapıyı tuttum bikaç laf söyledim sonra çıktı gitti...stajerime nolduğunu sordum olanları anlattı...arkasından gittim adamın çocukların resimlerini yada kamera kayıtlarını istiyorsa bende özel olarak hazırlanmış bir cd olduğunu ve hemen verebileceğimi söyledim...yok falan dedi...çok şeker gözüktüklerini söyledi...istediğinden benden temin edebileceğini söyledim ve o esnada müdür geldi...anlamış gibi çalışmalarımın nasıl gittiğini sordu...bende herşeyin mükemmel olduğunu söyledim..ne güzel dedi.evet dedim nolursa olsun bu gösteri olacak dedim...aslında olaylar daha ayrıntılı ama okadar çok şey yaşadım ki artık aklımda kalmıyor...gösterim 30 mayısta davetiyelerimi hazırladım...kişiye özel davetiyeleri gereken yerlere dağıttırdım...ve birçok yere afişlerimi astırdım...ama ben bunları velilerim aracılığıyla yaptım...çünkü benim adımın hiçbirşekilde hiç bir yerde geçmesi gerekmiyormuş...ayrıca il milli eğitime gittiğimde bu cevabı haklı olsam bile reddedemeyeceklerini söylediler...çünkü yarında onların işi düşermiş onlara...çokta önemli değil...bi çok tehdit aldım biçok göz dağıyla karşılaştım ama asla pes etmedim çünkü çocuklarım hevesini gözlerinden görebiliyorum ve asla onlara gösteri yapmayacağız diyemem çünkü çok üzülürler...ismim çok önemli değil şu noktada...30 mayısı kazasız belasız atlatıyım yeter bana...şimdi kafama takılan benmi haklıyım yoksa onlarmı???

Tepki Skoru
0
ayrıca sakarya üniversitesi okul öncesi öğretmenliği mezunuyum ve sırf ailemin yanında olmabilmek için kpssyi istemedim...usta öğretici olarak bir devlet okulunda çalışıyorum...

Tepki Skoru
0
Hocam o kadar çok şeyler olmuş ki ne desek şimdi bu gösterinin yapılması istenmiyor mu eğer öyleyse kimler ve neden istemiyor yani bu kadar olaya neden olacak ne var ortada şaşılacak şey

Tepki Skoru
0
arkadaşım bende sizin bu mücadelenizi ve çalışmanızı tebrik ediyorum ,inşallah istediğiniz güzellikte gerçekleşir gösteriniz hem de "bu işlerle uğraşamayacak olan arkadaşa çocukların neleri başarabileceklerini göstermiş olrsunuz.

Tepki Skoru
0
benim de anlayamadığım öyle çok şey varki...bazı isimler dolanıyor ortalıkta ama onlar sadece piyon gibi geliyor...bu gösteri ki alt tarafı anasınıfı gösterisi onların çıkarlarına ters düşüyor ve tahminimce yatmaya alışmış sevgili meslektaşlarım uğraşmak istemiyorlar hiç birşeyle...bilmiyorum...artık yönetmeliğide bilmiyorum...okul öncesi şenlikleri adı altında gelen yazıyı da...hiçbişeyi anlamıyorum...4 yıl boşuna okumuşum...anlamıyorum...yorgunum...fakat hiç bir kuvvet bana bu gösteriyi yapmama engel olamaz...30undan sonra çekimleride programıda buraya koyacağım bakalım neler olacak...tabii topuklarıma sıkmazlarsa:4:teşekkürler cevaplarınız için bunlara ihtiyacım vardı

Tepki Skoru
0
yazınızı okurken hem sinirlendim hemde sizin gibi bir meslektaşım olduğu için gurur duydum hocam....
anlamadığım bir gösteri bu insanlara çokmu zor geliyor neden istemiyorlar böyle bir şeyi....
işi öyle abartmışlarki gelip kamera ile çekim bile yapıyorlar tehdit ediyorlar....böyle birşey olamaz yaaaa

herşeye rağmen bu gösteriyi yapmanız çok güzel birşey hocam adınız geçmese bile.....
resimlerinide siteye koyarsanız seviniriz hocam:):):)

Tepki Skoru
0
meyve veren ağaç taşlanır misali anladığım kadarıyla başarınız başkalarını rahatsız ediyor . sabrınızı ve azminizi elden bırakmayın. umarım herşey güzel olur..

Tepki Skoru
0
sevgılı hande senı tebrık edıyorum aynı olayı bende 23 nısanda kaymakamla yaşamıştım bız çıkamadık umarım sen çıkarsın bence sonuna kadar uğraş.benımde stajyerlık dosyamı ımzalamadı kaymakam yapıyorlar malesef ama bız süreklı üniv.hocalarımızdan duymadıkmı alana çıkınca zorluk çekeceksınız dıye iyiki varsın allah kolaylık ve sabır versın

Tepki Skoru
0
arkadaşlar öncelikle tebrik ederim geçen yıl bende aynısını 23 nisan gösterilerinde yaşadım. vals yaptırdım çocuklara örf adetler gelenek görenekler ahlak tabular ne isterseniz kondu önüme ama 23 nisanda çıkardım veda gecesinde ise bazı kişilerin diretmesiyle benim gösterimi iptal etmeye calıştılar 5 çift ögrencimden sadece bir çiftini çıkardım ama yinede çıkardım. ne mi oldu tebrik ettiler. bu mu benim egitimi mi degerlendirip yargılıyorlar

Tepki Skoru
0
tebrik ederim.yazıyı okuyunca işte okulöncesi öğretmeni dedim .herşeye rağmen ümidini yitirmemiş.Allh yardımcın olsun.

Tepki Skoru
0
arkadaşlar hepinize teşşekkürler desteğiniz için...anladımki biçok insanın başından benzer olaylar geçmiş..ben artık yeni bi olay yaşadımmı gülüyorum ciddi anlamda pimpirikli oldum neyse az kaldı geçecek...sorun tamamen sistemin çarpıklığından okul öncesi eğitimin anlamsız görülmesinden ve insanların artık herşeyi çıkarlarına dayamasından kaynaklanıyor...bir yere şikayet etmedimmi?il milli eğitime gittim oradaki sevgili milli eğitim müdür yardımcımız ilçe milli eğitim müdürünün verdiği cevabı kabul etmmek zorunda olduğunu söyledi...çıkar dünyası bugün o onu reddederse yarın onunkini reddederler...ilginç bi ülke ilginç bi sistem ve ilginç insanlar...ama ne olursa olsun NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Tepki Skoru
0
arkadaşım öncelikle şunu söylemeliyim ki çokk şaşırdım.yani bi öğretmen etkinlik yapmak istesin ve bu engellenmeye çalışılsın...ben hakkari şemdinlide görev yapıyorum burda her türlü gösteriye bizi dahil etmek istiyorlar biz istemediğimiz halde.istemememizin sebebi törenlere tüm okulların birlikte katılması,stadda olması ve çocuklara zevk değil işkence olması...toz toprağı güneşin altında saaatlerce dikiliyoruz ve aln çok geniş olduğu için ne çocuklar bir zevk alıyor ne izleyenler.ama biz yinede katılıyoruz.23 nisan töreni olduğu zaman tamam dedik 23 nisan çocuklarındır eğlenirler belki dedik ama olmadı her sene ki gibi ağlayanlar annesini isteyenler falan...sonra dedik ohh kurtulduk ama bu seferde dedilerki 19 mayıs törenine katılacaksınız.dedik yapmayın o törende ne işimiz var bunlar küçücük falan ama tabi bizi dinleyen olmadı.hazırladık çocukları.tören alanına gittik ve bir yağmur yağdı ki sormayın biraz daha kalsak süper ıslanacaktık gördüler halimizi anaokulu çıkması okula götürün dediler ve fazla ıslanmadan tören olmadan döndük ama olan bize oldu o kadar hazırlık o kadar çile yazık oldu emeklere yani...yani bu işler tamamen yönetimle alakalı.tamam bi yönetmeliğimiz var ama yöneten kişilerle çok alakalı...herkes biliyor yönetmeliği ama fazla bişey diyemiyorsun.Allah yardımcımız olsun arkadaşım.inşallah gösterini yaparsında tebrikleride buradan sunarız...başarılar...

Tepki Skoru
0
artık bukadarıda olmaz ya kafayı yiyeceğim sanırım...başka bir okul aynı saatte ufak farklar hariç aynı gösteriyi hazırlıyormuş...madem aynısını yapmaya okadar isteklilerdi gelselerdi beraber yapsaydık...benim artık söyleyeceğim bişey kalmadı...

Tepki Skoru
0
arkadaşım okuduklarımı doğru mu anladım diye şüpheye düştüm.tekrar tekrar okudum.yani bir okul öncesi gösterisi için mi bu kadar sorun ve entrika?ayrıca burda amaç ne ?yani bu olay neden bu kadar büyütüldü anlamadım.ama size yaşatılanlar gerçekten çok çirkin.size sabır ve başarı diliyorum.ama bu olayın nedenlerini merak ettiğimi de inkar edemem

Tepki Skoru
0
arkadaşım yapılan davranışlar oldukça çirkin, bu şekilde engellenmesi ve entrikalar çevirilmesini doğru bulmuyorum. Ama yönetmelikleri ve gelen yazıları iyi takip etmeniz gerekiyor ki bu davranışlar gösteren insanlarla resmi olarak mücadele edebilesiniz.
Üzülerek söylemeliyim ki bu sene okullara gelen yazılarda gösteri mahiyetinde ve aileleri ekonomik külfete sokacak şekilde kıyafetler hazırlanarak etkinliklerin yapılmaması ile ilgili yazılar geldi. Para ödeyerek halk oyunları, bale öğreten çalıştırıcı vs. bile tutamıyorsunuz.
Diğer arkadaşınızın size dürüst davranmamasından kaynaklanıyor bu.

Tepki Skoru
0
Bende sizin yaşadığınızın tam tersini yaşadım. Okul öncesi şenlikleri nedeniyle üç okul bir araya gelerek bir program oluşturduk. Benim okulum ve diğer ilköğretim ekonomik seviyesi düşük olan ailelerin çocuklarının olduğu okullar. Diğer okul maddi yönden daha elverişli ailelerin olduğu okullar. Kıyafet konusunda toplantıda hem fikir olatak kızlara kot etek, ve beyaz badi yada tişört, erkeklere kot pantalon, beyaz badi, tişört veya beyaz gömlek giyilmesine karar verdik. Çocuklar arasındaki ekonomik farklılıklar ortaya çıkmasın diye. Ama okulumda çalışan bir arkadaşım velilere kıyafet diktirerek etkinliğe katılmak istedi. Ben bunun sadece bizim kararımız olmadığını söylememe rağmen velileri bana karşı doldurdu. MEM e şikayet edildiğim söyleniyor. Daha müfettişler okula gelmedi.Ama elimde alınmış kararlar ve resmi yazılar var. Beni koruyacak olan yönetmelik ve resmi yazılardır.
Sizlerinde bu tür çalışmalar yaparken bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederim. Her insan iyi niyetli değil, bunu unutmayın.............

Tepki Skoru
0
bunun engellenme sebebi olarak hiçbirşey yok ortada belirgin...gösteriye karar vermeden önce velilerimle bir toplantı yaptım...böyle bişey yapabileceğimizi anlattım daha sonradan duyup isyan etmesinler diye...ben daha anlatmadan onlar herşeye razı oldular...maddi imkanları iyi olan bir veli grubum olduğu için kıyafet istediklerini dile getirdiler...tamamen onların istekleriyle yapılmış bir program yoksa yazıdan tabiikide haberim var...ilginize teşekkür ederim arkadaşlar..hepinize...saolun

Tepki Skoru
0
[size=medium]
İnanamıyorum okuduklarıma resmen şoktayımmm ... Bu nasıl bir anlayış nasıl bir bakış açısı... Hocam idealist olanlar her zaman tehlikede bu sistemde sanırım sizde haklı kararlılığınızdan dolayı içlerine yediremeyenler tarafından böyle çirkin hatta çirkef şeylere maruz kalşmışsınız. Çok üzüldüm inanılmaz derecede üzüldüm hatta... Ama mutlaka bir çıkış yolu olmalı size bunu yaşatanlar utanmalı yaptıklarından... Size tavsiyem elinizde delil olarak kullanabileceğiniz şeyler toparlayın yani velilerinizinde yarın öbür gün sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olun... Psikolojinizi tahmin edebiliyorum çok kızgınım şu an yaaa neler yaşatmışlar sana böyle ya... Dilerim sen ve senin gibi öğretmenler bu sistemde yok olup gitmezler yok olan bu çirkinleri yapanlar olur umarım... Sabırsızlıkla bekliyorum gösterinizi...

Bu arada okulunuz nerede hocam?
[/size]

Tepki Skoru
0
Şoktayım böyle bir yalan dolan olamaz ya şaka gibi vallaa insan inanamıyor. bu gösteriyle uğraşan insanların başka işi gücü yok mu acaba?? Alt tarafı çocukların hazırladıkları ve onların eğleneceklei velilerin de gurur duyacağı bir program neden bu kadar memleket meselesi haline getirmişler anlamadım. insanların içlerinde bu kadar kıskançlık, bu kadar öfke, hırs ve çekememezlik olduğuna inanmak istemiyorum.
Hocam sana gösterinde başarılar diliyorum. umarım istediğin gibi bir program olur. Alnının akıyla da çıkarsın. Sabırsızlıkla bekliyoruz videolarını.......

Tepki Skoru
0
HANDE ARKADAŞIM YAZDIKLARINA HİÇ ŞAŞIRMADIM ÇÜNKÜ BENDE OKULDA AYNI SORUNLARLA ÇALIŞIYORUM DEDİĞİN GİBİ EMEKLİSİ GELMİŞ KADROLU ÖĞRETMENLER YATMAYA ALIŞMIŞ. BİZİM GİBİ ÇALIŞANLARI GÖRÜNCE İFTİRADAN TUTUNDA SÖYLEYEMİYECEĞİM BİR ÇOK ŞEYLERE MARUZ BIRAKILDIM.OKULLARDA KAYIT DIŞI BİR SÜRÜ İŞLER YAPILMAKTA BUNLARA KİMSENİN BİRŞEY DEDİĞİ YOK. ANLAMIYORUM BENDE BU İNSANLARI. BİR DAHAKİ SENE ÇALIŞMAMAYI BİLE DÜŞÜNÜYORUM BU KİŞİLERİN YÜZÜNDEN.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN BENDE ÇOK ZOR ŞATLARDA EĞİTİM VERDİM BU SENE...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle