Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Bebekler ile müdürlerin ortak yanları

Tepki Skoru
0
[align=justify]1- Her ikisine de sahip olduğunuzda başlangıçta çok sevinirsiniz, ancak ileride başınıza neler açabileceklerini düşünemezsiniz.

2- İkisi de çok sabırsızdır, isteklerinin hemen yerine getirilmesini isterler. İstekleri hemen olmazsa bağırıp çaırmaya , ortalığı birbirine katmaya başlarlar.

3- İkisinin de belleği zayıftır; birgün önce onlar için yaptığınız onca şeyin önemi yoktur.

4- Her ikisinin de arada gazını almalısınız.

5- İkisi de size teşekkür etmez.

6- Siz ikisine de çok şey verdiğinizi düşünürsünüz. Onlar size açıkça birşey vermemektedir. Siz " seviyor ama belli etmiyor " diye kendinizi rahatlatırsınız.

7- İkisi de kötü davranır, tırmalarlar, hatta fırsat verirseniz sizi ısırırlar. Siz çocuğunuza bakıp" Büyyünce geçer" , amirinize bakıp "Birgün değerimi anlayacak" dersiniz. Ama o gün hiç gelmez; çocuk büyür ergen olur, yüzünüze kapıyı çarpar, amiriniz yaşlanır, yüzünüze dosyaları fırlatır.

8- Bebeğiniz de amiriniz de sizin empatik becerinizi geliştirir.Bebeğinizin ağlamasının gaz ağlaması mı, yoksa acıkma ağlaması mı olduğunu kısa sürede kavrarsınız. Amirinizin hoşnutsuzluğunun işten mi, yoksa kendinden mi kaynaklandığını kısa srede öğrenirsiniz.

9- Her ikisinin de yüzünde tebessüm belirtisi ararsınız. Bebeğiniz yüz kaslarını hafifçe oynattığında " Bana glümsüyor !" diye bağırırsınız. Benzer şekilde amirinizin de yüzüne bakıp " Bugün bana hafifçe gülümsedi galiba" dersiniz.

10-İkisinin de kelimelerinden anlam çıkarmaya çalşırsınız.Bebeğiniz "A.." dediğinde "Anne dedi", "B.." dediğinde "Baba dedi" diye heyecanlanırsınız. Müdürünüz ise "T.." dediğinde teşekkür ettiğini düşünürsünüz.

11- Bazen her ikisinden de bıktığınız düüncesi geçer aklınızdan ama hemen suçluluk duyar, günah işlediğinizi düşünürsünüz, " Allah eksikliklerini göstermesin " dersiniz.
[/align]

alıntıdır..

Tepki Skoru
1
5- İkisi de size teşekkür etmez.
Valla bu çok doğru...:D:D:D
Teşekkürler canımcım:):)

Tepki Skoru
0
çok güzelmiş arkadaşım ya hepsi doğru:):):

Tepki Skoru
0
4- Her ikisinin de arada gazını almalısınız.

bayıldım ya.. :) teşekkürler..

Tepki Skoru
1
3- İkisinin de belleği zayıftır; birgün önce onlar için yaptığınız onca şeyin önemi yoktur.
- İkisi de size teşekkür etmez.

süper ya hemen müdürüme mail atmalıyım bunu....

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle