Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Azizem Okul Öncesi Eğitim Veriyordum

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Atv deki beyaz gelincik te Aziz e bu sözü söyleten ve senaryoyu yazan kişiyi kınıyorum...
Bu bölümü izleyen arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim.
Aziz Azizenin çocuguna kötü şeyler öğretiyordu Azize kızdı Aziz de Azizem Okul Öncesi Eğitim Veriyordum dedi çok şaşırdım ve üzüldüm.

Tepki Skoru
0
vayyy beee övüleceğimize nelerle karşılaşıyoruz çok yazık...

Tepki Skoru
0
[align=center]Ben televizyon izlemiyorum hatta evimde tv bile yok.Onun için bundanda yeni haberim oldu. Açıkcası üzüldüm ama şaşırmadım çünkü; okul öncesi öğretmenliği toplumda gereksiz görülüyor. Hatta üniversitelerde bile. Yani cehalet artık üniversitelere kadar sızmışken Şaşırmak yersiz. BU ARADA DÜŞÜNCENİZİ ATVYETKİLİLERİNE BİLDİRİN HATA TEKRARLANMASIN YADA DAHA SERT BİR TAVIR AMA GEREKLİ OLABİLİR PROTESTO AMAÇLI O DİZİYİ BİR DAHA İZLEMEMENİZİ ÖNERİRİM.[/align]:10::10::10:

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar bu konuyla alakalı atv ana sayfasında alt kısımda bize ulaşın linkinden kınama mesajı gönderdim. Duyarlılığımızı heryere duyurabilmek ve bu konuda biraz daha dikkatli olabilmelerini sağlamak adına sessiz kalmayın lütfen...

Tepki Skoru
0
-okulöncesi- tabiri literatürlerine yeni girdiği için nerde kullanacaklarını şaşırıyorlar. Bir dizi de bile olsa dikkatsizce söylenen bir sözün neyi ya da kimleri hedef aldığını bir düşünmek lazım.
Böylesine güzel bir şey, böylesine basit algılanan sözlerle dizinin en kötü kahramanının ağzında.
Ve bunun adı okulöncesi eğitim.(!)
Medya neleri diline dolayıp dolamaması gerektiğinin farkına varmalı bence. Bu dizide bu bölümü izleyen çocuklar bile bunu ağızlarına dolayıp espri konusu yapabilirler.
Yanlış örnekten örnek olmaz derler ama, asıl yanlış örnek olmaması gerekeni doğuruyor. Belki onlar için basit bir hata, muhtemelen böyle düşüneceklerdir. Ama bu hata yanlış bir değer yargısını körüklüyor.

Tepki Skoru
0
Evet muhtemelen onlar için basit bir hata ve bu tarz meseleleri basite almalarının sebebinide biraz kendimizde aramalıyız.Sözüm sana değil yanlış anlama anezelka ama zararlarını bile bile hala bu tarz dizilere pirim veriyorsa toplumumuz onlarda elbetteki önemsiz bulacaklardır. Bu tarz konularda hep bir olabilsek ve hassasiyetimizi gösterebilsek böyle şeylere asla yeltenemezler.
Hem zaten medya neleri diline dolayıp dolamaması gerektiğinin farkında olsaydı şimdi bu hallerde olmazdı Türk toplumu...İzin vermemeliydik...

Tepki Skoru
0
Benim de çok severek izlediğim bir dizi..O bölümü de ailemle beraber izledik çok iyi hatırlıyorum.Biz de şok geçirdik..Üzerine çok yorum yaptık..Ben de kınıyorum..tepkimizi ATV ye iletmeliyiz..

Tepki Skoru
0
deria83' Alıntı:
Benim de çok severek izlediğim bir dizi..O bölümü de ailemle beraber izledik çok iyi hatırlıyorum.Biz de şok geçirdik..Üzerine çok yorum yaptık..Ben de kınıyorum..tepkimizi ATV ye iletmeliyiz..
Kesinlikle Derya cım bu tarz şeylerle sessiz kaldıkça sömürülüyoruz her anlamda...

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
"okul öncesi eğitimi veriyorum" cümlesi sanırım sadece bizi ilgilendiriyor Deniz. Ne olursa olsun kullanılmamalı.Aziz i örnek alabilecek bir çok genç toplumumuzda mevcut.Ayrıca bu söz bir aşağılamadır.Hep beraber tepkimizi ortaya koymalıyız.

Tepki Skoru
0
Ben ATV ye bir mail attım...Umarım dikkate alırlar...

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
dilan' Alıntı:
deria83' Alıntı:
Kesinlikle Derya cım bu tarz şeylerle sessiz kaldıkça sömürülüyoruz her anlamda...
Daha 2 gün önce yine böyle bir olay Trt 1 de oldu ama prgramın ismini bulursam ekleyeceğim.En sahipsiz bölüm bizim bölüm olduğundan tepki verende malesef yok.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Ben fax çekmiştim bu gece bi daha fax çekeceğim.Bu tür yayınlara anında tepki vermek gerekiyor.Geciktik biraz.

Tepki Skoru
0
Bence de geciktik..Ben o zaman ailemle konuşmuştum dediğim gibi ..keşke hemen verseydik tepkiyi :(

Tepki Skoru
0
dilan' Alıntı:
Evet muhtemelen onlar için basit bir hata ve bu tarz meseleleri basite almalarının sebebinide biraz kendimizde aramalıyız.Sözüm sana değil yanlış anlama anezelka ama zararlarını bile bile hala bu tarz dizilere pirim veriyorsa toplumumuz onlarda elbetteki önemsiz bulacaklardır. Bu tarz konularda hep bir olabilsek ve hassasiyetimizi gösterebilsek böyle şeylere asla yeltenemezler.
Hem zaten medya neleri diline dolayıp dolamaması gerektiğinin farkında olsaydı şimdi bu hallerde olmazdı Türk toplumu...İzin vermemeliydik...

Tabi ki bunun sebebini kendimizde aramalıyız. Ama kendimiz derken kimi kastettiğimiz de önemli, eğer eğitimcilerse bunu ilk başta fark edecek ve tepki göstermesi gereken kişiler zaten. Medyaya da bu farkı hatırlatacak olanlar yine bizleriz. Ama toplum dersek toplumun yüzde kaçı okulöncesi eğitimin farkında ki...Senin yazdığın bir yazı vardı sanırım dilan -farketmez kültürü- işte tam o kültürün içindeyiz...Çoğu kişi anasınıflarında sadece sanat etkinliğinin yapıldığını düşünüyor, bunun nedeni ne sizce, çünkü görülen kısmı bu ya da gösterilen..Burda anlatmaya çalıştığım görünmeyen kısmından haberdar olan yok. Bir konu hakkında bilgisi olmayan kişi tepki de gösteremez...
-azizem okluöncesi eğitim veriyorum- bu sözlerle kırıldık. Neden?...çünkü değerini farkettirememiş bir bölüm bir kez daha nahoş sözlerin içinde yer aldı. Bu tür sözler ya da çıkan haberler bizim için kıvılcım etkisi yaratıyor
çünkü gerçekten sahipsiz kalan bir şeyler var ortada...

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşlar bundan sonra bi ekip kurmaya ne dersiniz? Tv deki hataları seçme ekibi?Haftanın bir günü belirleyip bir çocuk programını izlelelim hep beraber ve hatalarını burada yazallım ve topluca fax çekelim.Var mısınız?

Tepki Skoru
0
selcukaydin' Alıntı:
Arkadaşlar bundan sonra bi ekip kurmaya ne dersiniz? Tv deki hataları seçme ekibi?Haftanın bir günü belirleyip bir çocuk programını izlelelim hep beraber ve hatalarını burada yazallım ve topluca fax çekelim.Var mısınız?
Bence de çok güzel bir fikir...Ama bence sadece çocuk programları değil genel olarak programları dikkate almamız daha güzel olur ...Dizilerde gördüğümüz gibi böyle yanlışlar olabiliyor...

Tepki Skoru
0
selcukaydin' Alıntı:

Bence de iyi fikir Selçuk bey. Ama sadece hatalarını değil gerçekten ilgi çeken güzel yanlarını da paylaşabiliriz, tabi bunlar paylaşım için sadece, iyi ve kötü örneği karşılaştırmak için.
Hatalar ,yapılmaması gerekenler karşısında da tepkisel davranmak ve tabi ki bu tepkiyi doğru yollardan iletebilmek bir bilinç uyandırmak adına güzel bir düşünce.
Tv deki hataları seçme ekibi:thumbsup:

Tepki Skoru
0
Bence de güzel bir fikir bu konuda bende gönüllüyüm televizyon gazete vb. iletişim araçlarında gözlemlediğimiz olumlu veya olumsuz etkileyen yayınları buraya açalım.Ortak bir tepki her zaman daha etkili olur.Bence Selçuk Bey bu konuyu bir de duyurular kısmına açalım. Daha çok kişinin görmesi adına ne dersiniz?

Tepki Skoru
0
anezelka' Alıntı:
Tabi ki bunun sebebini kendimizde aramalıyız. Ama kendimiz derken kimi kastettiğimiz de önemli, eğer eğitimcilerse bunu ilk başta fark edecek ve tepki göstermesi gereken kişiler zaten. Medyaya da bu farkı hatırlatacak olanlar yine bizleriz. Ama toplum dersek toplumun yüzde kaçı okulöncesi eğitimin farkında ki...Senin yazdığın bir yazı vardı sanırım dilan -farketmez kültürü- işte tam o kültürün içindeyiz...Çoğu kişi anasınıflarında sadece sanat etkinliğinin yapıldığını düşünüyor, bunun nedeni ne sizce, çünkü görülen kısmı bu ya da gösterilen..Burda anlatmaya çalıştığım görünmeyen kısmından haberdar olan yok. Bir konu hakkında bilgisi olmayan kişi tepki de gösteremez...
-azizem okluöncesi eğitim veriyorum- bu sözlerle kırıldık. Neden?...çünkü değerini farkettirememiş bir bölüm bir kez daha nahoş sözlerin içinde yer aldı. Bu tür sözler ya da çıkan haberler bizim için kıvılcım etkisi yaratıyor  
çünkü gerçekten sahipsiz kalan bir şeyler var ortada...

Sevgili anezelka bu konudaki duyarlılığın ve aynı düşünceler için ortak bir noktada buluşmak gerçekten güzel. Teşekkür ediyorum güzel düşüncelerin için.Fakat ben eğitimcisiyle mühendisiyle işçisiyle bütün bir toplumu kastetdim sözlerimde. Şu bir gerçekki medya bizim aylarca uğraşıp küçük çocuklarımıza kazandırmaya çalıştığımız değerleri bir kaç bölüm diziyle yıkabilecek kadar güçlü.Okulöncesi eğitimin anlamını bizler yıllardır toplumumuza anlatmaya çalışıyoruz ama medya bunu isterse birkaç haftada başarabilir. Ama bırakın bunu yapmayı birde ters düz ediyorsa işte o noktada eğitimcilere büyük görev düşüyor. Yani medya bizi değil,bizler medyayı toplumumuz için kullanabilmeliyiz. Bu da sesimizin ne kadar gür çıktığına bağlı...

Tepki Skoru
0
Diziyi seyretmiyorum böyle bir durum karşısında ben de çok üzüldüm, yazık.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle