Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Anne-baba katılımlı drama etkinlik örnekleri

Tepki Skoru
0
Merhaba sevgili arkadaşlar,
Yıl sonu gösterisi için sahnede veli-çocuk katılımlı bir drama etkinliği aramaktayım. Fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Nihal EROĞLU

YÖNETİM EKİBİ
Yönetici
Tepki Skoru
22
GEÇTİĞİMİZ BİR HAFTA BOYUNCA YARATICI DRAMA SEMİNERİNDEYDİK 25 ÖĞRETMEN ARKADAŞIMLA O KADAR GÜZEL ETKİNLİKLER ÖĞRENDİK Kİ HER BİRİ BİRBİRİNDEN HARİKA İDİ BİZLER BÜYÜK OLARAK O KADAR EĞLENDİYSEK ÇOCUKLAR NASIL KEYİF ALIR KİM BİLİR. 2 GÜNDÜR 8. SINIFLARLA BİRLİKTE BİR KAÇ OYUNU KARMA OLARAK OYNATTIM SİZ DE YAZACAĞIM OYUNLARI VELİLERİNİZLE VE ÇOCUKLARINIZ İLE BİRLİKTE MÜTHİŞ KEYİF ALARAK OYNAYA BİLİRSİNİZ.
OYUN ADI :dost kazığı
kişi sayısı 20-25
oynanma şekli :sınıftaki çocuklar ve veliler serbest bir şekilde dolaşırlar öğremenin komutuna göre hareket ederler eğer öğretmen 2 derse herkes 2 'şer li olur ve yere çömelir dışarı da kalan oyundan çıkar. ardından örneğin 5 der 5 kişi el ele tutuşur açıkta kalanlar oyundan çıkar . oyun bu şekilde çeşitli rakamlar söylenilerek devam eder oyun gerçekten çok keyifli bir oyun birbirini satanlarmı ararsınız , çocuk gibi mızıkçılık yapan koca adamlar mı ararsınız hepsi var

Nihal EROĞLU

YÖNETİM EKİBİ
Yönetici
Tepki Skoru
22
Gazete kapmaca
Sınıf sayısına göre gruplar üçer , beşer ya da yedişerli ayrılır . Lider her bir grubun önüne bir gazete parçası koyar. Gruplar müzik eşliğinde gazete çevresinde dans ederler . Müzik durunca hızla gazetenin üzerine atlarlar . Gazetenin dışında kalanlar oyundan çıkarlar.

Eşini Bul
Gruptakiler ikili eşleşirler. Lider herhangi bir müzik aletiyle yada elleriyle ritim verir. Gruptakiler eşlerini bırakarak karışık olarak yürür. Lider 'eşini bul' deyince herkes eşini bulup ellerinden tutarak çömelir. Geç oturan çift oyundan çıkar.

Tepki Skoru
0
Yardımınız için çok teşekkür ederim. aile katılımlı drama etkinlik dosyası oluşturuyorum, önerdiğiniz etkinlikleri dosyama ekleyeceğim. tekrar teşekkürler.

Nihal EROĞLU

YÖNETİM EKİBİ
Yönetici
Tepki Skoru
22
dün piknikte bizzat 20 velim ile bu oyunları oynadık süper eğlendiler :D kesinlikle tavsiye ederim

Tepki Skoru
0
Nihal hocam bu Nalan hocanın verdiği eğitimmiydi?

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle