Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Anasınıflarında Aidatlar

Tepki Skoru
0
arkadaşlar çook sinirliyim. bu veliler beni çıldırtıyo.. geçen seneden beri bir velim hiç aidat yatırmıyor ve bu senede aynı şakilde hiç yatırmadı. ayrıca bakıcı ablamızın ücretini de göndermedi. ben bugün doğum iznine ayrılacağımı ablamızın ücretini (3 aylık borçları vardı 30 ytl) vermelerini rica ettim. veli bana ne dese beyenirsinizz.. burası devlet okulu değilmi neden vericem vermiyorum.. siz neden sürekli para istiyorsunuz... daha neler neler... o kadar üzüldüm ve istediğime pişman oldum ki.. müdürüme defalarca söyledim ismini verdim velinin zaten küçük bir yerdeyim ben herkez birbirini tanıyo burda.. müdürüm duymamazlıktan gelip veliyle öğretmenini yüzgöz eden bir insan.. hiç birşey yapmadığı için ben istemek zorunda kaldım işte.. birde bu veli her yerde biz aidat yatırmıyoruz sizde yatırmayın diyormuş velide buranın sayılı zenginlerinden ayrıca.. neyse okadar sinirlendim ki işimiz çok zor cahil insanlarla uğraşıyoruz.. allah hepimize sabır versin!!

Tepki Skoru
0
benim de bi velim kitap ücretlerini daha göndermedi.okulun aidatını da yatırmamış ama rica etmişti benden bende kabul ettim,müdürle konuştum.eşiyle boşanıyolarmış (özel durum nedeni ile)bu ay kitap parasını veremicem gelecek ay versem hepsini olur mu dedi bende kabul ettim.bu ay kendim ekledim artık...tabi böyle karşılıklı konuşma ve anlayışla oluyo ama senin veli biraz cadıymış:D:p:p:pbaksana başkalarını da tetikliyo!!!gerçekten de allah hepimize sabır versin canım...

Tepki Skoru
0
Allah kolaylık versin ben çalıştığım dönemde böyle bir sorunum yoktu çünkü sınıfta herhangi bir yardımcım yoktu 38 çocukla birebir kendim ilgilendim ama tabi insanlarla muhattap olmak çok iyi olmasa gerek inanın üzüldüm sizlerin adına.Ben kimseden hiç birşey isteyemem valla işiniz zor Allah kolaylık versin Aşacağınıza inanıyorum...

Tepki Skoru
0
sene başında velilerinize okul aidatlarını yatıracaklarına dair bir sözleşme imzalatın ve toplantılarda okulöncesi eğitim yönetmeliğinin ilgili maddesini mutlaka okuyun çok etkisi oluyor.

Tepki Skoru
0
ARKADAŞLAR EN SON YAPILAN BAZI OKUL MÜDÜRLERİNİN KATILDIĞI OKUL ÖNCESİ SEMİNER ÇALIŞMALARINDA GENEL MÜDÜRÜMÜZ REMZİ İNANLI TARAFINDAN ÖNÜMÜZDEKİ YIL AİDAT TOPLANMAYACAĞI AÇIKLANMIŞ.BU DURUMDA NELER OLACAĞINI DÜŞÜNMEK İSTEMİYORUM BİLE........

Tepki Skoru
0
nasıl yani aidat derken okula katkı olarak mı??yoksa dönemlik yatırılan ücret değildir herhalde dimi???
:phzuihf::10:

Tepki Skoru
0
Valla halimizi düşünemiyorum.Gerçi bu durum bazı arkadaşlarımızı etkilemeyecek . Toplanan paraların bir çoğu sınıflarına harcanmadan yıl bitiyor.

Tepki Skoru
0
olayı yanlış anlamışsınız hocam yada size yanlış aktarılmış öle bir konu yok şahsen ve biizzat orda olan biri olarak bunu söylüyorum........

Tepki Skoru
0
ARKADAŞLAR. AİDATLARIN OKULUN DİĞER BÖLÜMLERİNE HARCANMASI KESİNLİKLE YASAK FAKAT BUNA RAĞMEN KULLANILIYORSA BİZ ANASINIFI ÖĞRETMENLERİ BUNDAN NASIL ETKİLENİRİZ. BİLGİSİ OLAN PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Anasınıfına toplan parayı müdür baska işlerde mi kullanıyor onu anlayamadım ?

Tepki Skoru
0
bende böyle bir sorunla karşı karşıyayım ancak biz şöyle bir yöntem bulduk komisyonu velilerden oluşturduk.banka hesabına yatan paralar komisyon onayı olmadan çekilemiyor.bakalım nasıl olacak ben de şimdilik bilmiyorum.

Tepki Skoru
0
Bu malesef bir çok okulda yapılıyor.Ana sınıfı aidatları okulun başka işlerinde kullanıyor.Bunun için velileri bilgilendirip onların şikayet etmelerini sağlayabiliriz ancak bu durumda da okulda sıkıntılı duruma düşebilir.Off zor bir durum:(

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ne yapacağımı şaşırdım müdür velilerden aidat istiyor veliler vermek istemiyor çünkü müdürün parayı farklı yerlere kullanacağını biliyorlar.oysa sınıfın o kadar çok eksiği var ki. veliler eksikleri kendi aralarında almaya razılar ama müdüre vermek istemiyorlar.böyle bir durumda aidatın hiç toplanmaması bir sorun yaratabilir mi?bilginiz varsa lütfen paylaşın TEŞEKKÜRLER[/size]
(AÇIKÇASI BEN DE VELİLERDEN YANAYIM MÜDÜR HİÇ İKNA EDİCİ DEĞİL)

Tepki Skoru
0
Aidat toplanmamasının ve toplandığında nerelere harcanacağını bilen velilerin ücret ödememe sıkıntısını sen yaşamazsın.Ancak daha önceki yıllarda satın alma komisyonunun kararlarında imzan varsa yaşarsın.(alınmasına karşı olduğun bir malzemeye imza atarak onay vermemeli imza yerine de neden imza atmadığını açıklamalısın.)

Tepki Skoru
0
henüz hiçbir şey yapmadı müdür ne hesap var ortada ne de komisyon. velilerle de sürekli kavga ediyor.veliler çocuklarını almaya kalktılar ben engel oldum.yoksa sınıf kapanacak.köyde başka çocuk yok
:((((

Tepki Skoru
0
aidatları veliler bir bankaya yatırsın ve parayı çekerek siz kullanın

Tepki Skoru
0
ben yaklaşık 7 yıldır çalışıyorum ve hiç aidat toplamadım, çocuklar kahvaltılarını evden getiriyorlar, her çocuğa eğitim esnasında kullanılacak eşyaların listesini veriyorum diğer eksikleri ise veliler okula hibe ediyorlar,örneğin vcdmi bir velim hibe etti bunun için onlardan imzalı bir tutanak alıyorum tabiki asla velilerimi zorlamadım isteyen alıyor bir senede hepsinden para topladım ve alınan herşeyi birilerine hibe ettim ve bu konuda hiç başım ağrımadı 7 yılda en az 5 kez teftiş oldum hiç bir müffettiş neden para toplamıyorsun demedi ve hatta sizi takdir ediyorlar çünkü amaç okul öncesini yaygınlaştırmak.

Tepki Skoru
0
Değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.
Köyde ilk defa anaokulu açılıyor.Okul öncesi eğitimn yaygınlaşması için sistem dönüyorsa para toplanmayabilirdiye düşünüyorum.Zaten Veliler de ellerinden gelen bütün yardımı yapmaya hazırlar.
Velilerle birlikte elimden geleni yapıp sınıfın kapatılmasına müsaade etmeyecem.Hatta öyle bir sınıf oluşturacağım ki müdür bile hayret edecek.
Hepinize tekrar teşekkürler..............

Tepki Skoru
0
ilköğretime bağlı anasınıflarında aidat toplanmaz fakat anaokullarında yemek ve birtakım giderler karşılandığı için aidat toplanır.Önceden okul aile birliği adı altında da toplanıyordu. Fakat dediğiniz gibi amaç okulöncesini yaygınlaştırmak olduğu için sınıfın eksiklerinin belirli tutanaklar karşısında durumu iyi olan veliler tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz.Anasınıfına sermaye gözüyle değil eğitim gözüyle bakılmalıdır. Öyle ki velilerin sermaye tipi müdürlere güvenmemesi doğaldır...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle