Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Ahtapot ve Minik Balıklar

Tepki Skoru
0
Çalışmanın Adı: Ahtapot ve Minik Balıklar

Hedefler • Yaratıcılık ve düş gücünü geliştirme;
• Alternatif yollar bularak, problem çözme becerilerinin gelişimi;
• Balıkları ve denizaltı dünyasını tanıma;
• Birlikte çalışma, güç birliği – dayanışma duygusunu geliştirmek

Araçlar: Resim kağıtları - boyalar; Çeşitli örtüler.

Isınma: Hangi balık adlarını biliyorsunuz? Herkes bir balık olsun; Bu balık nasıl yüzüyor? Nasıl oyun oynuyor? Gibi bireysel canlandırmalar..
.. Şimdi deniz altına gidiyoruz...

Oyun: Denizaltındaki Pi Pa Po adlı ülkede, tüm balıklar mutlu yaşarlarken, kocaman bir ahtapot (Lider canlandırır) çıkagelir ve balıkların rahatı bozulur.
Ahtapot, balıkların rahatça gezmelerine izin vermemektedir. Balıklar birşey yapamazlar, çünkü ahtapot kocamandır, kendileri ise minicik. Sonunda bir balık, Büyük Bilge Kılıç Balığı TiTaTo'ya akıl danışmayı önerir. Gidip sorarlar. TiTaTo onlara, "ahtapota karşı tek tek birşey yapamazsınız, ancak bir araya gelir, güçlerinizi birleştirirseniz, onu gönderebilirsiniz" der.              (Burada çocuklara ipuçları verilir ama, çözümü onlar bulmalıdır). Balıklar birleşir (örtüleri kullanır, sandalyelere çıkar) kocaman, dev bir balık olular. Ahtapotun ödü patlar, korkuyla kaçar.Sonra da bu zaferlerini kutlarlar.

Değerlendirme Pi-Pa-Po ülkesinde gördüklerini - yaşananları resimlemeleri istenir.

(NOT: Bu çalışma Fatma3350 adlı arkadaşın da işine yarar sanırım, bu tarz bir çalışma arıyrodu).

Tepki Skoru
0
Teşekkür ederiz çok güzel bir çalışma....

Tepki Skoru
0
hocam ben uyguladım çokta güzel oldu. öğrencilerim çok keyif aldı. yalnız isimleri söylemekte zorlandığımız için farklı adlar kullandık.teşekkür ediyoruz. çalışmalarınızın devamını bekliyoruz.

Tepki Skoru
1
Ben bizim çocuklarla uyguladım çok zevk aldılar...Tekrardan çok teşekkürler...

Tepki Skoru
0
çok güzel çalışmaya benziyo muhakkak yaptırıcam.paylaşım için teşekkürler cnm

Tepki Skoru
0
baran06b' Alıntı:
hocam ben uyguladım çokta güzel oldu. öğrencilerim çok keyif aldı. yalnız isimleri söylemekte zorlandığımız için farklı adlar kullandık.teşekkür ediyoruz. çalışmalarınızın devamını bekliyoruz.
Geri bilidirminiz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar, kolay gelsin

Tepki Skoru
0
thespis hocam ,ben çalışmanızdaki balık isimlerini,değişik ritm aletlerine dönüştürerek uyguladım,çocuklar çok keyif aldılar,teşekkürü biraz geç iletebildim,bunun için özür dilerim,iyi çalışmalar diliyorum...

Tepki Skoru
0
talipinu' Alıntı:
thespis hocam ,ben çalışmanızdaki balık isimlerini,değişik ritm aletlerine dönüştürerek uyguladım,çocuklar çok keyif aldılar,teşekkürü biraz geç iletebildim,bunun için özür dilerim,iyi çalışmalar diliyorum...
Çok ilginç bir versiyonu olmuş. Müzikli drama mı yaptırdınız? Biraz daha açıklayabilir misiniz?
Teşekkürler..

Tepki Skoru
0
rica ederim, işinize yaramasına sevindim, elbetteki uygulamada değişiklikler yapılır, örneğin bu çalışmayı uygulayan biri balıklara şarkı söyletmişti.

Bu nedenle geri bildirim istiyorum zaten, neler eklendi, başka nasıl geliştirilebilir öğrenmek istiyorum, herkesin herkesten öğreneceği birşeyler var, özellikle de çocuklardan ve zaten forumlar da bunun için değil midir? Herkes bir fikir atacak ortaya ve iş geliştikçe gelişecek. Burada, fikrin iyisi kötüsü olmaz, en tuhaf fikir bile, birilerine bir konuda esin kaynağı olabilir, önemli olan çekinmeden fikrini söyleyebilmek. Ama hiç geri bildirim almayınca işin tadı kaçıyor.

Selamlar..

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.