Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Açıköğretimli Arkadaşlar

Tepki Skoru
0
:10:ARKADAŞLAR BİZİM ALANIMIZ TOPLUM TARAFINDAN ÇOK KÜÇÜMSENİYOR...2. SINIFTAYIM VE NELER DUYDUĞUMU ANLATAMAM...YİNEDE VERDİĞİM OLUMLU CEVAPLAR NE KADAR İKNA EDİCİ OLUYOR BİLEMİYORUM...O YÜZDEN SORUYORUM SİZE"AÇIKÖĞRETİMLİ OLMANIN AVANTAJLARI VE DEZEAVANTAJLARI NELERDİR??" Yorumlarınızı bekliyorum...
(umarım yanlış başlıkta açmamışımdır...)

Tepki Skoru
0
deniz gerkli açıklamaları yapmış fazla söze gerek yok! başkalarının sözleriyle yaşamıyoruz sonuçta bunları kafaya takmanın bir anlamı yok! o insanlar sadece elma almak için bizim üzerimize basıp dala yetişmeye çalışıyor! kafaya takmaya değmez!!!

Tepki Skoru
0
deniz arkadaşım tşk ederim...duymak istediklerim ve istemediğim herşeye değinmişsin...artık bizlere çok iş düşüyor...
az laf çok iş.................başka söze ne hacet....
aöfli arkadaşlar sizlerin eklemek istediği bişey yok mu??

Tepki Skoru
0
arkadaşlar aslında kabul etmek lazım çoğumuz açıköğretimli olmaktan mutlu değil..konunun açılış amacı bu bölümn avantajlarını duyurmak anladığm kadarıyla..ama ilk yazıdan itibaren dezavantajlardan bahsedilliyor ve herkes az çok hak veriyor yazılanlara...öncelikle biz kendimize inanmalıyz sonra başkalarına bunu anlatmalıyız.
bugün biz küçük görülüp kullanılıyorsak bilinki bu bizim hatamız..anlatmayı beceremiyorz yada kalitemizi göstermeyi...bu önyargıları yıkacak olan bizleriz gerek konuşmalarla gerek göstererek ggerekirse farklı yollarla..
şimdi asıl soruyu cevaplayaym.ben açoköğretmli olmaktan mutluym ne devam zorunluluğm var,ne ailemden ve şehrimdn ayrıym nede başörtüsü sorunum...amacm öğretmen olmaktı ve bu yolda ilerliyrm..birileri benm hangi dersi ne zaman öğrenmek istediğime karışmıyor yani özgürüz...bundan güzel avantaj mı olur:):)

Tepki Skoru
0
denisse' Alıntı:
dersimi vize ye kadar çalışma hakkını istediğim zaman kullandım... tabii vizeye 2 hafta kala tutuştum ama
aynen yaa vizeye 1 hafta kala konu yetiştircem diyee uykusuz kalıyrum..
eee bunlarda özgürlüğün küçük bi bedeli olsa gerek di mi???:36_11_6:

Tepki Skoru
0
nermin katılıyorum sana ayrıca ben dezavantaj adına hiç birşeyini görmedim avantajları ise hem okuyorum hem çalışıyorum denissenin de dediği gibi kendi harcımı yatırıyorum kendi ihtiyaçlarımı gideriyorum bana diğer bir katskısıda -örgün eğitim den fazlası- tecrübe kazanıyorum hayata daha erken başlıyorum ayrıca ben açıköğretimli olmaktan gayet memnunum bunda küçümsenilen bir nokta yok olmaması da gerek
bu arada nermin imzan gerçekten çok etkileyici teşekkürler

Tepki Skoru
0
ARKADAŞLAR BANA BAŞKA SÖZ BIRAKMADINIZ...:36_7_8:DEDİKLERİNİZE SONUNA KADAR KATILIYORUM AMA TOPLUMA BİŞEYLER İSPATLAMANIN ZAMANI GELDİ DE GEÇTİ...OKUMANIN AÇIĞI DIŞI OLADIĞINI MUTLAKA ANLAMALARI VE SAYGI GÖSTERMELERİ GEREKİYOR...BU İŞTE İŞİNİ ALININ TERİ YAPANLARA DÜŞÜYOR...

AÇIKÖĞRETİM AVANTAJLARI BULUNMAZ BİR VELİ NİMET BENCE...AMA ÇOĞU ARKADAŞ BUNUN YERİNE BAŞKA ŞEYLER YAPIYOR O SÖZ KİŞİYE DEĞİL AÇIKÖĞRETİMLİLERE GELİYOR...:36_1_6:KÖTÜLENEN HERKES OLUYOR...BENDE DİYORUMKİ MADEM ÖYLE BİR TOPLUMUMUZ VAR BİZDE İYİ ŞEYLERİN ÖTESİNDE BİŞEYLER YAPALIM...AÇIKÖRETİMLİ ARKADAŞLAR VE HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ EĞİTİM İÇİN OLSUN...:thumbsup:
HEPİNİZ SELÇUK BEYİN YAZISINI OKUDUNUZ ZANNEDERSEM...BİRAZDA KENDİMİZDE HATA BULURSAK DÜZELTEBİLİRZ BU DURUMU...
BEN GEÇEN YIL ÇOK BOŞ DURMUŞUM BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM...:phzuihf:GEÇEN YIL BANA SÖYLENEN SÖZLERİN HİÇBİRİ BU YIL SÖYLENMİYOR...GERÇEKTEN YERİMDE OTURUYORDUM BAŞKA BİŞEY YAPAMIYORDUM AMA YAPMAK İSTİYORDUM BOŞ OTURMAKTAN SIKILMIŞTIM...USTA ÖĞRETİCİ OLARAK İLK FIRSATI YAKALADIM...:36_11_12:DİĞER ARKADAŞLARIN DEDİĞİ GİBİ AİLEME HİÇ YÜK OLMUYORUM KENDİ KENDİMİ OKUTMANIN YANI SIRA BABAMA HARÇLIKTA VERİYORUM...:36_1_19::36_1_19:
EĞİTİMİ YETERKİ BİZ İSTEYELİM İNANIN HER YERDE VAR...
BEN DE AÇIKÖĞRETİM OKUDUĞUM İÇİN MUTSUZ OLUYORDUM AMA ŞİMDİ DEĞİL ÖNÜME ÇOK GÜZEL FIRSATLAR ÇIKTI.. ÇOK ZOR OLSADA ÜSTESİNDEN GELECEZ ARTIK....HERŞEY EĞİTİM İÇİN OLMALI DİYORUM VE SÖZÜ FAZLA UZATMIYORUM...
       BİŞEY DAHA ARKADAŞLAR YANLIZ TAŞ DUVAR OLMAZMIŞ...BUNU YAŞADIM BEN...BUNUN İÇİN ÇEVREMİZDEKİ MESLEKTAŞ ARKADAŞLARIMIZLA BİR OLMAK ZORUNDAYIZ....ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK İÇİN....:36_3_12::36_3_12:

Tepki Skoru
0
öğretmenlik fakülte bitirmekle olacak iş değil birtek! asıl öğretmenlik kendini geliştirmektir.. öss yi geçen herkes bir şekilde üniversiteye girer ve okur ama her okulu bitiren öğretmen olamaz bunu unutmayın!!
Çok doğru sonuna kadar katılıyorum.
Kendimiz çalışarak hem strateji geliştirebilmeyi hemde öğrenmeyi öğrenmiş oluyoruz, bununda mesleğimize katkısı çok fazla.
Ben insanlara derdimi anlatmıyorum artık, lisede dahası son sınıfta olan arkadaşlarla konuşuyorum onlara ANADOLU ÜNİVERSTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ ni anlatıyorum, nasıl okuduğumu neler yaptığımı anlatıyorum,Velilerime her fırsatta öğrenimime devam ettiğimi hatırlatıyorum. Ön yargıları kırmaya çalışmıyorum, bir bakımada onların gözünde örnek teşkil etmiş oluyoruz sonra karar onların, ve şuana kadar aldığım tepkiler hep olumlu yönde.

Tepki Skoru
0
EWET BENCEDE BİZİM ELİMZDEKİ FIRSAT HERKEZİN ELİNE GEÇMEZ HEM OKUYORUZ HEM ÇALIŞIYORUZ VE KENDİMİZİ HERSENEMİZDE GELİŞTİRİYORUZ VE KADROYA GEÇTİGİMİZDE ALLAH İZİN VERİRSE HİÇ BOCALAMADAN YOLUMUZA DEVAM ETMİŞ OLCAZ İŞALLAH HERKESE SLM

Tepki Skoru
0
arkadaşlar hklsnz ama ben çok yoruldum.kimseye laf anlatamıyorum.morali inanın çok bozuluyo.........................bizde diğerleri iyi birer öğretmen olcaz.neden anlamak istemiyolar.

Tepki Skoru
0
evet ya bızım bolumu adam yerıne koymuyrlr ama ben halımdn cok memnnm valla kım ne derse derm sonucta ogretmn cıkacz ınsallah saglıcakla kalın...

Tepki Skoru
0
deniz arkadaşıma aynen katılıyorum...onları düşünme canım ve yorma kendini....işin daha çok kendini işine yor...başarılar...

Tepki Skoru
0
valla denisse çok güzel açıklamışsın herşeyi bravo ....
bende bu bölümü kendi isteğimle seçtim hiçde pişman değilim :):)
aslında zoru başarıyoruz biz ....

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ben sizleri anlamakta güçlük çekiyorum...nedir bu üzerinizdeki stres...neden kasıyorsunuz kendini açıköğretimde okuyoruz diye...ben çok mutluyum bu bölümde ve açıköğretimde okumaktan...bence önce bazı şeyleri kabul etmek lazım... ya her karşılaştığım açıköğretimli şikayetçi peki neden şeçtin o zaman bile bile kimse sizleri zorlamadı değilmi...herkes kendisi istemedimi???

Tepki Skoru
0
denisse' Alıntı:
Hediye :)

Bende kişilerdeki bu sorunu tam algılamış değilim. Kimi diplomamda niye açıköğretim yazıyor diye isyan ediyor kimi bize niye böyle bir hak tanınmıyor diye isyan ediyor. Bilinçli seçmedik mi gerçekten bu bölümü? Zaten sırf bu konuşmalar yüzünden insanlar çok rahat önyargılı konuşabiliyor! Bunlara prim veren bence bu konuda bizleriz.
Teşekkürler Deniz , söylediklerine sonuna kadar katılıyoru.
Eğer şu an ortada bir önyargı varsa yine bu önyargıy oluşturan bu fakültenin öğrencileri. Çünkü kendine güven duymayana kimse güven duymaz.
İçinde bulunduğu durumdan hoşnutsuz ve şikayet edici davranırsak ,herkesin bu konu hakkında daha fazla yorum yapıp eleştirmesine izin vermiş oluyoruz. Arkadaşlar siz gittiğiniz yola bakın, insanların ne olduğunu yaptıkları şeyler belirler.
Sözler önyargılar bunlar o kadar boş şeyler ki. Önce insan ne istediğini bilecek ve sonrada istediği şey için ne yaptığı önemli. Diplomada şu yazacakmış bu yazacakmış ne farkeder, sen öğretmen misiniz , evet öğretmensin. Hem okuduğun fakülteyi inkar etmek te nerden çıkıyor , ben gerçekten anlamıyorum.
Anadolu ü. okulöncesi ö. gerçekten güzel bir bölüm ama bir şeyleri hakkını vererek yaparsak biz değerli kılabiliriz. Tam tersi davrandığımız zaman biz kötülemiş oluyoruz bu bölümü.

Tepki Skoru
0
arkadaşlarım hepinize belirttiğiniz konular üzerinde sonuna kadar destekliyorum ve ekleyecek birşey bulamıyorum sorunlarımız ortak temaları çok güzel yakalamışsınız bazen çok yoruluyorum strese giriyorum ama sonuç değişmiyor bu yüzden tek yapmamız gereken bildiğimiz doğru çizgide kendi emeğimiz ve alınterimizle kimseyi kayle almadan ilerlemek sonuçta mezul olduğumuzda aynı konuma sahip olucaz kim ne derse desin umurumda değil herkese iyi akşamlar

Tepki Skoru
0
:36_15_4::36_15_4:[/color][/b]Ben 3.sınıf ögrencisiyim her şey iyi güzelde kadrolu atanan var mı bunu merak ediyorum

Tepki Skoru
0
arkadaşlar bu fakülteyi sadece meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü mezunları seçebiliyor biliyorsunuz ve lisedeyken neler yaptığınızı da... yani şu an örgün öğretimde okul öncesi okuyanın yaptıklarını siz lise zamanında yaptınız bir bunun rahatlığı var ilki tekrardan o sıkıntıları çektiğimizi düşünün nasıl olurdu 2. ben hem ders çalışıp hem de bir işte çalıştım bu avantajı var kendini kurslarla geliştirebilirsin bilgisayar dil kursuna gidip zamanın var çünkü dezavantajları ise insanın açıköğretimi küçümsemesi o fakültenin puanı ve kontenjanı var diyemiyorsun desen bile anlayan yok ve devlette çalışmayıp özelde çalışmak istersen açıköğretim dediğinde bir durum düşündükleri (işverenin kendisine sorsan o ne bitirdi acaba) arkadaşım bizde staj yaptık bizde çocuklara nasıl eğitim verilir haberimiz var biliyoruz açıköğretim okuduk diye öğretmenlik nasıl yapılır bilmiyor değiliz yaaaa diyemiyoruz ki

Tepki Skoru
0
en azından usta öğreticilik yapmışsan eğer,mezun olunca gayet tecrübeli bi 5 yıllık öğretmen olursun.tecrübe öğretmeni öğretmen yaapar arkadaşlar gördüğüm kadarıyle...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle