Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

2 sene aynı anaokuluna gitmek çocuğu sıkar mı?

Katılım
3 May 2006
Mesajlar
460
Tepki Skoru
0
Puanları
0
oğlum bu sene yarım gün anaokuluna gitti.uygun okulu bulamadığımız için eylülde de bu anaokuluna göndermek istiyoruz.bu sene 2.dönem okula başlamasına rağmen uyum sorunu yaşamadı öğretmenide oğlumdan çok memnundu.fakat 2 sene aynı okula gitmek oğlumu sıkar mı?şu an 5 yaşında.birde gelecek sene tam gün göndermek istiyoruz.bu konuda bana fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim.çünkü kararsız kaldım.öğretmeninden de okuldan da çok memnunduk.ne yapabilirim.şimdidem teşekürler.
 

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Katılım
30 Nis 2006
Mesajlar
3,039
Tepki Skoru
47
Puanları
48
Ben kendimi hatırlıyorum bende 2 sene gittim ana sınıfına ama hiç sıkıldıgımı hatırlamıyorum
 
Katılım
3 May 2006
Mesajlar
325
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
42
benim düşüncem çocuğu sadece 1 yıl anasınıfına yollamaktır.Ama zorunluluk varsa değişir.
 
Katılım
3 May 2006
Mesajlar
460
Tepki Skoru
0
Puanları
0
okul ve öğretmen açısından zorunluluk var.çünkü öğretmenden ve okulundan çok memnunuz..kendide oraya gitmek istiyor.fikirleriniz için teşekkürler.
 
Katılım
1 May 2006
Mesajlar
271
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
Valla çocuğa göre değişir düşüncesindeyim.staj yaptığım okulda bir öğrencim vardı hem sabah grubuna geliyordu hem öğlen ( annesi görevliydi anasınıfında o yuzden) o öğrenci acayip sıkılıyordu...
 
Katılım
30 Nis 2006
Mesajlar
1,073
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
43
benim sınıfımda 3 yıldır gelen bir öğrenci var,çok başarılı,hiç sıkılmıyor ama her çocuğa göre değişebilir bu durum.
 
Katılım
6 May 2006
Mesajlar
1,348
Tepki Skoru
0
Puanları
36
Yaş
40
ben de 2 sene anaokulu okumustum. sıkıldığımı hiç hatırlamıyorum. hatta baska bir anaokuluna gitseydim buyuk ihtimalle benim icin daha kotu olurdu. eger cocugunuz anaokulunu , öğretmenlerini vs seviyorsa ayni okula 2 ,3 hatta 4 sene gondermenizde bir sakinca oldugunu sanmiyorum.
 
Katılım
9 May 2006
Mesajlar
757
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
benim ablam anaokulu öğretmeni ve 3 tane yiğenim var..en büyük 9 yaşında ve inanın 3 yaşından sonra anaokuluna gidiyordu geçen sene ikokula başladı ve sıkıldığını görmedik hiç..şimdide kızlar devam ediyorlar biri 6 yaşında diğeri 4.onlarda 3 yaşından beri devam ediyolar okula..bi sorun olmadı hiçbirinde de..
ama yukarıdaki arkadaşlarında dediği gibi çocuktan çocuğa da fark edebilir bu durum..ama çocuk ortamı ve öğretmenini seviyosa fazla bi sorun olmayacaktır..bence..
 
Katılım
6 May 2006
Mesajlar
1,348
Tepki Skoru
0
Puanları
36
Yaş
40
aslinda cocuktan cocuga da pek degismez. sadece cocugun anne yokluguna alistirilmasi lazim. bu da okulu ve arkadaslarini sevdirmekleo lur. bu gorev de ogretmeninindir... insanlar 4 yasindan itibaren sosyallesmeye gereksinim duyarlar. ve ebunun icin en iyi yer de kendi yas gruplari iel birlikta olabildikleri okullardir.
 
Katılım
20 May 2006
Mesajlar
2,193
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
42
iki sene anasınıfına giden bir çocuk bence sıkılmaz...ama şöyle bir durum oluyor...ilk yılki arkadaşlarının ilkokula başladığını gören bir çocuk kendisine sıkıntı yapabiliyor...ben neden 1. sınıfa başlamıyorum düşüncesi oluşuyor...her çocuk böyle düşünmeyebiliyorda...benim düşüncen çocuklar 6 yaşında anasınıfına gitmeli...
 
Katılım
3 May 2006
Mesajlar
460
Tepki Skoru
0
Puanları
0
fikirleriniz için teşekkürler.oğlumu babasının okulundaki anasınıfına gönderme kararı aldık.
 
Katılım
12 Ara 2006
Mesajlar
180
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
43
bencede gitsin arkadasım hayırlı olsun umarım basarılı bir ögrenci olur
 
Katılım
29 Kas 2006
Mesajlar
2
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Benim okulumda 4 yıldır gelen öğrencilerimiz var. Önemli olan çocuğun kendini bulunduğu ortama ait hissetmesidir. olabilir dönem dönem sıkıldığını ifade edebilir. Ama bu gerçekten sıkıldığı anlamına mı gelir? yoksa böyle demekle ailesine " bana daha fazla ilgi gösterin" mesajı mı verir? bunu tespit etmek gerekir. Şu zamanın çocukları biraz doyumsuz. İlköğretime başladığında da sıkılıyorum dese o zaman ne yapacaksınız? Herkes gibi o da hayatı ve onun getirdikleriyle mücadele edebilmeyi öğrenmelidir. Her zorlukla karşılaştığında SIKILDIM kabuğuna sığınmak doğru olmaz. Çocuklarımıza içinde bulunduğu durumdan iyi birşeyler çıkartmayı, elindekiyle mutlu olmayı öğretmeliyiz. ZEHRA IŞIKLI
 
Katılım
29 Haz 2006
Mesajlar
368
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
Benim sınıfımda da 3 senedir gelen 3 öğrenci var,ama öğretmen değişikliği olmuş oldu tabiki,bu sene ben girdiğim için onlara.Ben şöyle düşünüyorum;her öğretmenden ve her sosyal ortamdan alacağı,öğreneceği farklı şeyler vardır.Başka okullarda da gözlemlediğim kadarıyla aynı anasınıfına 1seneden fazla giden öğrenciler,özellikle 5 yaş 6 yaşta arka arkaya gidenler(4yaş,5yaş üstüste biraz daha farklı oluyor),öğretmeni çok fazla dinlemiyorlar,öğretmenin anlattıklarını genelde biliyo oluyorlar,ne yaptırabileceğini tahmin ediyorlar,sınıftaki uyaranların çoğu aynı oluyor,bu durumlarda da çocuğu etkinliklere katmak zorlaşabiliyor,çocuk genelde kendi istediğini yapmaya çalışıyor,daha rahat davranıyor.Ben geçen gün alışveriş yaptığım bir yerdeki çalışan bayanın 6 yaşındaki kızıyla konuştum.Bana şöyle dedi;"ben 2.kere anasınıfına gidiyorum,öğretmenim biz eskileri çok sevmiyorum,yeni gelen çocukları daha çok seviyor."ben de neden böyle düşünüyorsun dedim.."çünkü öğretmenim diyor ki siz beni hiç dinlemiyorsunuz,bu sene çok yaramazsınız diyor.Ama doğru söylüyor.Biz çok yaramaz olduk"dedi:) Ben de ona kızmak ve sevmek arasındaki farkı basit bir dille anlattım ve hala öğretmenlerinin onları çok sevdiğini söyledim..Neyse kısacası acele etmemek lazım,biraz daha araştırın derim,belki de diğer öğretmenlerin de ona katabileceği farklı şeyler vardır..
 
Katılım
16 Ara 2007
Mesajlar
636
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
51
Benim de iki öğrencim var ikinci yıllarını geliyorlar geçen yıl yapamadıkları etkinlikleri yaptıklarında çok mutlu oluyorlar arkadaşları da değişeceği için sıkılacağını zannetmiyorum
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst